Şeffaf Diş Teli ve Şeffaf Plak Diş Tedavisi İzmir | Funda Erciyas

Şeffaf Diş Teli ve Şeffaf Plak Diş Tedavisi

Şeffaf Diş Telinin Alternatifi Şeffaf Plak (Orthero) Tedavisi

Şeffaf Diş Teli ve Seffaf Plak Diş Tedavisi İzmir ‘de diş teli yerinde yeni teknoloji ile üretilen şeffaf plaklar ile sağlanmaktadır. Metal veya şeffaf diş teli çeşitli nedenlerden dolayı dişlerde meydana gelen dizilim bozukluklarını tedavi eden araçlardır. Bu bozukluğu ortadan kaldırmak için diş hekimleri ve ortodontistler çeşitli alternatif tedavi yöntemleri uygulamaktadırlar. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok ileri metal veya şeffaf diş teli geliştirildiği gibi kişiye özgü üretilen şeffaf plaklar (Orthero) ile hiç şeffaf diş teli kullanmadan ortodontik tedavi olmak mümkündür. Peki şeffaf plakların ve şeffaf diş tellerinin birbirlerine kıyasla avantajları veya dezavantajları nelerdir ?

Diş çarpıklıklarını düzeltmede uygulanan yeni teknoloji Şeffaf plak (Orthero) sayesinde, şeffaf diş teli kullanımına gerek kalmadan tamamen şeffaf plaklar aracılığı ile dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirebilir ve düzgün, sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.

Şeffaf Plak Takılış Aşamaları:

1.Aşama: Şeffaf Plağı elinizle hafifçe tutunuz.

 şeffaf plak diş tedavisi 1.aşama
Şeffaf Plak Diş Tedavisi Asama 1

2.Aşama: Şeffaf Plağı yavaşça dişlerinize denk gelecek şekilde yerleştiriniz.

 şeffaf plak diş tedavisi 2.aşama
Şeffaf Plak Diş Tedavisi Asama 2

3.Aşama: Parmağınızla Şeffaf Plağı yavaşça dişlerinize geçiriniz.

 şeffaf plak diş tedavisi 3.aşama
Şeffaf Plak Diş Tedavisi Aşama 3

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir ?

Ortodonti dünyasında yaşanan teknolojik bir devrim olarak adlandırılan Şeffaf Plak ile herhangi bir estetik kaygı yaşamadan dişlerinizin düzeltilmesini sağlayan ve aynı zamanda dijital ortamda dişlerinizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu anlık olarak gösterebilen bir programa sahip olan ortodonti tedavi yöntemidir.

Neden Şeffaf diş teli değil de Şeffaf Plak?

  • Şeffaf plaklar tamamen şeffaftır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında fark edilmezler. En yakınlarınız bile (arkadaşlarınız, aileniz ) fark etmekte güçlük çekecektir.
  • İstenildiği zaman takıp çıkarma özelliği bulunmaktadır.
  • Ağrısız bir tedavi yöntemidir. Metal tellerinde sıkça karşılaşılan ağrı, sızı ve acı hisleri kesinlikle oluşmaz.
  • Metal veya şeffaf diş teli gibi estetiksel bir kaygı oluşmaz. Aile, iş ve sosyal hayatınıza hiçbir kaygı duymadan devam edebilirsiniz. Özellikle çocukların ve gençlerin diş çarpıklığı tedavilerinde yaşadıkları psikolojik problemlerin önüne geçmektedir.
  • İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent’te geliştirilen Şeffaf plaklar 1000’den fazla ortodontist ve diş hekimi tarafından tüm Türkiye’de kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Bugüne kadar 10000’den fazla diş çarpıklığı problemi yaşayan hastanın  tedavisinde kullanılmıştır.
  • Ağız kokusu, telin damağa batması ve diş fırçalama da yaşanan bütün problemleri çözen bir tedavi yöntemidir. Sesinize ve konuşmanıza herhangi bir etki etmez.
  • Tedavi süresinin kısalmasını sağlar.
  • Metal veya şeffaf diş teli kullanabilecek yaştaki herkeste kullanılabilmektedir.
  • Metal veya şeffaf diş teli tedavisine kıyasla zaman bakımından aynı sürede, fiyat bakımından ise yakındır.

İbrahim Parlak

Şeffaf diş teli taktırmak için Funda Erciyas’a gittim, şeffaf diş telini tercih etmemin sebebi görünüşünün normal diş teline göre çok daha estetik olmasıydı, aldığım hizmetten çok memnun kaldım şeffaf diş teli taktırmayı düşünen herkese Funda Erciyas’ı öneririm.

Mustafa Coşkun

Şeffaf Plak Diş uygulamasını tercih etmemin sebebi normal diş tellerinde yaşanan ağız kokusu, damağa batma vb. gibi sorunları ortadan kaldırıyor olmasıdır. Ben bu uygulamayı Diş hekimi Funda Erciyas’ta yaptırdım ve yaptırmak isteyenlere de kendisini tavsiye ederim.

Kenan Tosun

Doğrusunu söylemek gerekirse Funda Erciyas da yaptırdığım Şeffaf Diş Teli sayesinde günlük hayatımda hiçbir zorluk çekmeden kullanıyorum.

Yorum Bırakın