Lamine Diş Uygulamaları İzmir | www.fundaerciyas.com

Lamine Diş Uygulamaları

Lamine Diş Uygulaması

Lamine Diş Uygulamaları İzmir

Lamine Diş Uygulamaları  izmir aynı zamanda Yaprak porselen olarak da bilinir estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran, dişlerdeki kırılma ve deforme olma durumlarına göre özel olarak hazırlanan ve dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen dişlerdir. Dişlerde hiçbir aşındırma yapılmadan uygulanan lamine diş uygulaması, mükemmel uyum ve hassasiyet yakalanmasını sağlarken ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Diş görünümüne çok yakın olan porselen lamineler, ince bir yapıya sahip olsa da oldukça dayanıklı ve kolay kolay kırılmazlar. Sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği yöntem olması yönünden tercih edilen lamine diş uygulaması ile kaybedilen diş dokuları tekrar kazanılmaktadır. Lamine Diş Uygumaları İzmir ve çevresinde başarılı bir şekilde uygulanan bir yöntemdir.

Bu Uygulama Neden Yaptırılmalıdır?

Yaşa ve ağız bakımına bağlı olarak dişler rengini ve dayanıklılığını kaybetmeye başlar. Dişler zamanla aşınır ve kırılırlar.Aynı zamanda estetik kaygı duyan kişiler dişlerine hoş bir görünüm kazandırabilirler. Yine bu aşamada lamine diş uygulaması izmir yardımcı olabilir. Lamine diş uygulaması izmir estetik ve fonksiyon bozukluklarını gidermek için uygulanan bir yöntemdir.

Lamine Diş Uygulamaları İzmir Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gerekli olduğu sürece herkese uygulanabilen lamine diş uygulaması izmir, kendi diş yapılarını beğenmeyen hastalar için restoratif avantaj taşırlar.

Lamine diş uygulaması izmir yapılacağı durumlar ilk muayene sonrası tespit edilir. Kişiye özel tasarımlarla en iyi sonuç alınmaktadır.

Lamine Diş Uygulamaları izmir Kimlere Uygulanamaz?

 • Gece uyurken bruksizm(Diş Sıkma, Diş Gıcırdatma) olan kişilerde,
 • Çene şekli bozuklukları olan kişilerde,
 • Tırnak yeme, kalem ısırma vb. Rahatsızlıkları olan kişilerde,
 • İleri derecede diş eti çekilmesi olan kişilerde bu durumlar tedavi edilmeden uygulanmamalı.

Bu rahatsızlıkları olan kişilere lamine diş uygulaması izmir ‘in yapılması durumunda kaplamalar zarar görecek ve diş sağlığı daha da kötüye gidecektir.

Lamine Diş Uygulamaları İzmir Nasıl Yapılır? Tedavi Aşamaları

Kısa sürede dişe adapte olan Lamine diş uygulaması İzmir, ilk olarak ağız içi ölçülerin alınması ile tedavi aşaması başlar. Çıkarılan model ile laboratuarda mock-up denilen test uygulaması yapılmaktadır. Doktor ve hasta çıkarılan model üzerinde karar verdikten sonra porselen dişler işlem için hazırlanmaya başlanır. Lamine Diş Uygulaması İzmir yapılacak diş sayısına göre işlem süresi değişmektedir. Geçici kaplamalar hastanın dişleri üzerine yapıştırıldıktan sonra hastanın uyum sorunları gözlemlenir. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı sürece son düzeltmeler yapılır ve esas porselenler hazırlanır. Lamine porselen dişler özel bir uygulama ile yapıştırıldıktan sonra Hasta yeni dişlerini aynı gün kullanmaya başlayabilir.

Lamine Diş Uygulamaları İzmir ‘in Avantajları

Son yıllarda estetik diş hekimliğinin en çok tercih edilen uygulamalarından olan lamine diş uygulaması, doğal diş formunu kazandırmasının yanında avantajlarıyla yaşam kalitenizi büyük ölçüde arttırmaktadır.

Porselen diş uygulaması avantajları:

 • Lamine porselenlerin renkleri değişmez, sağlam ve güçlüdür.
 • Dişlerinizi aşındırmadan uygulanmaktadır.
 • estetik bir görünüme sahiptir.
 • Birden fazla dişe uygulanabilir.
 • Gerçek dişlerinizden ayırt edilememektedir.
 • Pürüzsüz yapıya sahiptir.
 • Kırılma dirençleri çok fazladır.
 • Lamine diş uygulamasında uygulanan lamine dişlerin germe ve çekme kuvvetlerine karşı direnci çok yüksektir.

Lamina diş kaplama, dişlerinizin doğal yapısını bozmadan istediğiniz estetik yapıda üretilir. Bir kaç seans içerisinde dişçi koltuğundan yeni dişlernize kavuşabilirsiniz. Porselen diş kaplama ile özgüveninizi ve görünümünüzü yenilersiniz.

Lamine Diş Uygulamaları İzmir ‘in Tedavi Süresi

Eğer diş etlerinizde bir tedavi veya estetik açıdan bir müdahale gerekmiyor ise 2 ila 3 seans arasında lamine dişlerinize kavuşursunuz. Yaklaşık 1 ay kadar süren porselen kaplama ile doğal diş görünümünüzü elde edebilirsiniz. Dişlerinizin düzeltilmesi ya da tedavisi gerekiyorsa bu süre çok daha uzun olabilir.diğer estetik diş tedavilerine göre tedavi süreniz değişebilir.

Lamine Diş Uygulamaları

Gülden Gezer

Eksik dişlerimin yerine Funda Erciyas’ta Lamine Diş yaptırdım. Kesinlikle çok memnun kaldım ve istediğim görünüme kavuştum.

Murat Güngören

Dişlerimin görünüşünden memnun olmadığım için Funnda Erciyas’a gidip yerlerine Lamine Diş yaptırdım ve kafamda istediğim görünümü elde ettim.

Meryem Gök

Lamine Diş yaptırmak için Funda Erciyas’a gittim. Gayet güzel ve temiz bir operasyonla geçti. Tavsiye ederim

Yorum Bırakın