Kanal Tedavisi İzmir | www.fundaerciyas.com

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi İzmir 

Kanal Tedavisi İzmir , dişin merkezindeki küçük, iplik benzeri dokunun, yani pulpa(diş özü)’nın çıkarılmasıdır. Zarar gören, hastalanan veya ölen diş özü çıkarıldığında geriye kalan boşluk temizlenir, şekillendirir ve tekrar doldurulur. Bu işlem yapılarak kök kanalı kapatılır. Yıllar önce, hastalanan veya Hasar gören dişler çekilirdi. Günümüzde, kanal tedavisi izmir ‘de kaybedilecek durumdaki dişler bile kurtulabilmektedir.
Pulpa hasarının sebepleri şunlardır:

1-)Çatlak diş
2-)Derin çürük
3-)Geçmişte veya yakın tarihte dişe ciddi darbe alınması gibi nedenlerle dişte hasar
Pulpa iltihap bulaştığında veya öldüğünde, tedavi görmediği takdirde, dişin kökünde, çene kemiği içinde abse oluşturan irin birikme ihtimali vardır. Abse, dişi çevreleyen kemiği yok ederek ağrıya neden olma ihtimali vardır.

Kanal Tedavisi İzmir ‘de Nasıl Yapılır?

duruma göre birden fazla seans gerektirecek çeşitli adımlardan meydana gelir bazı adımlar şunlardır:
1-)Önce ön dişin arkasında veya azı ya da küçük azı dişlerinin kuronunda(dişin ağız içinde görülen kısmı)bir delik açılır.
2-)Hastalıklı pulpa (diş özü) çıkarıldıktan sonra (pulpektomi)pulpa boşluğu ve kök kanalları temizlenir, genişletilir ve dolgu için şekillendirilir.
3-)birden fazla seans lazımsa, seanslar arasında dişi korumak için kuronda(dişin ağız içinde görülen kısmı) açılan deliğe geçici olarak dolgu yapılır
4-)Daha sonra geçici dolgu çıkarılır ve pulpa(diş özü) boşluğu ve kanal doldurulur. Gutta percha(Güta Perka) adı verilen konik uçlu, kauçuk bir malzeme ile kanalların her birine sokulur ve genellikle siman (yapışkan) denilen malzeme ile yerine yapıştırılır. Bazen, destek için kanalın içine metal veya plastik çubuk yerleştirilir.
5-)Son adımda, doğal görünümünü ve şeklini eski haline getirmek için diş üzerine kuron kaplanır. Diş kırılmış ise, kuronu yerleştirmeden dişi onarmak için post tedavisi uygulanması gerekebilir
Kanal Tedavisi

Onarılan Diş Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Tedavi edilen ve onarılan dişler, doğru ağız ve diş bakımı ile ömür boyu kullanılabilir. Tedavi edilen dişte tekrar çürük oluşabileceğinden dolayı, ilerde çıkabilecek başka problemleri önermek için ağız bakımı ve düzenli hekim muayenesi gereklidir.
Dişi canlı tutan pulpa(diş özü) artık var olmadığından dolayı, tedavi gören diş, kırılganlaşır ve kırılmaya karşı daha hassas hale gelir. tedaviden sonra dişe kuron(dişin ağız içinde görülen kısmı) veya dolgu uygulanması kararını verirken en önemli hususlardan biridir.
tedavinin başarısı veya başarısızlığını kontrol etmek için çoğunlukla kullanılan yöntem, tedaviden önce çekilen röntgenleri karşılaştırmaktır. Bu karşılaştırma, kemik kaybının devam edip etmediğini ya da kemiğin tekrardan şekillenip şekillenmediğini gösterecektir.

Tedavi Acı Verir Mi?

Kanal Tedavisi İzmir uygulanırken hiç acı olmaması gerekir. Hastaların en büyük korkuları acıyla karşı karşıya kalmaktır. Kanal tedavisi izmir yapılırken anestezi uygulanır. Anestezi yapılan bölgede ağrı olmaması ve hissiyatsızlık oluşması sağlanır. Hasta kanal tedavisi izmir yapılacak bölgede herhangi bir his hissetmediği anda kanal tedavisi izmir başlamaktadır. Kanal Tedavisi İzmir ve çevresinde de başarılı sonuçlar veren bir tedavi uygulamasıdır.

Mehmet Güney

Kanal tedavisi için Funda Hanımın yanına gittim. Çok kolay ve acısız bir şekilde atlattım. Korkulacak hiç bir şey olmadığını söyleyebilirim. Bu uygulamayı yaptırmayı düşünen herkese tavsiye ederim.

Gülsüm Geçer

Oldum olası diş hekimlerinden korkardım. Kanal tedavisini de bu korkum sebebiyle yaptırmak istemiyordum fakat ağrılarım artınca yaptırmak mecburiyetinde kaldım. Fakat Funda hanım sayesinde beklediğimden çok daha acısız ve kolay oldu. Sadece ağrılarımdan kurtulmakla kalmadım aynı zamanda diş hekimi korkumu da yendim, teşekkürler Funda Erciyas.

Tayfun Karahan

Dişimde bitmeyen bir ağrı vardı. Funda Erciyas’ta yaptırdığım Kanal Tedavisi sayesinde bu ağrıdan kurtuldum. Benim gibi ağrı çekenlere kesinlikle daha fazla beklemeden yaptırmasını öneririm.

Yorum Bırakın