İmplant Diş Uygulaması İzmir | www.fundaerciyas.com

İmplant Diş Uygulaması

İmplant Diş Uygulaması İzmir

İmplant Diş Uygulaması İzmir, kaybedilen dişin yapay olarak yerini doldurması için yapılan uygulamalardır. Diş eksikliği veya tam dişsizliğin getirmiş olduğu fonksiyonel ve estetik sorunları implant diş uygulaması izmir ile çözülmektedir.

Geleneksel kaplama, köprü ve damak protezlerine göre çok daha elverişlidir ayrıca fonksiyonel alternatif tedavi şeklidir.

Günümüzde ise implant kavramı yabancı kaynaklı bir sözcük olmasına rağmen halk arasında da bilinen kelime haline gelmiştir. Popülerliği artan implant kelimesinin Diş hekimliğine bilimsel bir kavram olarak girmesi ise 19 yüzyılda olmuştur.

İmplant Diş

Diş eksikliğini gidermek amacıyla ve ağız bölgesinde kayba uğrayan kısımları tamamlamaya yönelik çene kemiğinin iç bölgesine veya üzerine yerleştirilen ve implant adı verilen bir alt yapıdan dayanak ve tutuculuğunu sağlayan titanyumdan üretilen protez yapılardır.

Basit olarak implant ise; Yapay bir dişin çene kemiğinin iç bölgesine yerleştirilmesiyle doğal diş gibi görev yapmasını amaçlamaktadır.

 

İmplant Diş Uygulaması İzmir Nasıl Yapılır?

İmplant Diş Uygulaması İzmir klinik içerisinde, lokal anestezi yapılarak başlanmaktadır. Cerrahi operasyonlara karşı kaygısı olan hastalara ise sedasyon ve lokal anestezi yöntemiyle implant işlemine başlanır.
Anestezi işlemi uygulandıktan sonra cerrahi operasyon ile diş eti genişletilerek çene kemiği ortaya çıkarılır. Ortaya çıkan çene kemiğine öncelikle küçük çaplı rehber deliği açılır açıldıktan sonra rehber delik hafifçe genişletilerek implantın yerleştirileceği ortama uygun hale getirilir. Çene kemiğindeki deliğin kademeli olarak genişletilmesi sayesinde kemik üzerinde oluşacak travmatik etki de azaltılmış olur. Daha sonra çene kemiğinde ortaya çıkan boşluğa implant vidalanarak yerleştirilir.

İmplant vidasının yerleştirilmesinden sonra bölgedeki implantın kemikleşmemesi için  ve implant yapılan bölgenin iyileşmesini beklemek amacıyla implantın üzerine koruyucu bir kapak vida yerleştirilir. Açılan dişeti dikilerek geri kapatılır ve birkaç aylık bekleme sürecine geçilir.

Birkaç ay sonra,koruyucu kapak vida çıkartılır ve yapılan implantın üzerine geçici bir kuron yerleştirilir. Geçici kuron,dişetinin doğal olarak kendini şekillendirebilmesini ve etrafında büyüyebildiği bir şablon olarak görev yapmasını sağlar. Dişeti şekillendikten sonra geçici kuron, porselen yada zirkonyum dişle değiştirilerek tedavi tamamlanır.
Tedavi tamamlandıktan sonraki süreci takiben doktorlarınızın önerileri ve ilaç kullanımıyla birlikte iyileşmeniz hızlanacaktır. İmplant Diş Uygulaması İzmir ve çevresinde de başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır.

Kimlere implant uygulanabilir?

sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireyler implant tedavisinde yüksek başarı oranına sahiplerdir. Bazı durumlarda kemik miktarı implant yerleşimi için yeterli olmaz. Eğer kemik kaybı normalden fazla ise, ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanarak implantlar yerleştirilebilir. Böylece implant diş uygulaması izmir uygulanmış olur.

İmplant Diş

Muhammet Koşar

Yakın çevremden birkaç kişi bu İmplant Diş uygulaması yaptırmıştı, onların tavsiyesi üzerine bende b uygulamayı yaptırmaya karar verdim. Uzunca bir araştırmadan sonra bu uygulamayı yaptırmak için en iyi yerin Diş hekimi Funda Erciyas olduğuna karar verdim. Uygulamayı yaptırdım ve şuan çok memnunum, İmplant diş uygulamasını düşünen herkese Funda Erciyas’ı öneririm.

Muharrem Sağlam

Ben size bu konuda şöyle bir bilgi vermek isterim. Eğer bu uygulamayı uzmanlara yaptırırsanız çok faydasını görür ve hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Fakat niteliksiz diş hekimlerine yaptırmaya kalkarsanız size faydasından çok daha büyük zararlara sebep olacaktır. Ben Funda Erciyas’ta yaptırdım ve çok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim.

Sudenaz Ekin

Funda erciyas’ın hizmet vermiş olduğu İmplant Diş Uygulaması sayesinde eskisine göre daha sağlam dişlerim oldu. Yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim.

Yorum Bırakın