Hizmetler - Diş Hekimi - Dr. Funda ERCİYAS - İzmir Bruksizm

Hizmetler

Hizmetler

Ortodonti (Diş Teli) İzmir Alsancak
Ortodonti İzmir Alsancak

Ortodonti tedavisi ile dişlerinizin birbiri ile uyumu ve güzel bir şekle kavuşması mümkündür. Diş teli ya da Şeffaf Plaklar ile yapılan ortodonti tedavisi ile güzel dişlere kavuşmak mümkündür.

Seffaf Plak ile Diş Tedavisinde Yeni Dönem
Şeffaf Diş Teli ve Şeffaf Plak Diş Tedavisi

Şeffaf plak , yani şeffaf aparey ile diş teli takmaya gerek kalmadan hem güncelik yaşamınıza devam ederek hemde dişlerinizin ortodonti tedavisini yaptırabilirsiniz.

Çene Eklemi Hastalıkları
Çene Eklemi Hastalıkları

Çene Eklemi Hastalıkları, yapılan araştırmalar da toplumun ortalama %20’sinde yaşamının herhangi bir kısmında çene (temporomandibüler) ekleminde rahatsızlıklar görülebiliyor.

Diş Röntgeni
Panoramik Diş Röntgeni

Panoramaik diş röntgeni: Ağızda bulunan tüm dişlerin ve aynı zamanda alt ve üst çenenin birbiriyle ilişkisini, çene kemiğin durumunu net olarak gösteren bir röntgen filmidir.

Diş Tedavisi
Cerrahi Diş Tedavileri

Cerrahi Diş Tedavileri ve Ağız Diş ve Çene Cerrahisi adından da anlaşılacağı üzere ağız içerisindeki yumuşak dokuların cerrahi tedavileri üzerine uzmanlaşmış bir ihtisas dalıdır.

Gömük Diş Operasyonları
Gömülü Diş Operasyonları

Gömülü Diş Operasyonları, gömülü kalmış dişler hastaların protez kullanımına bağlı olarak gelişen bası nedeniyle sonraki dönemlerde de sürme eğilimi gösterebilmesi olağandır.

Diş Eti Hastalığı
Diş Eti Hastalığı

Diş Eti Hastalığı , dişleri çevreleyen sert ve yumuşak dokuların yapısını inceleyen, bu dokuları etkileyen hastalıkları teşhis eden, tedavilerini uygulayan diş hekimliği dalıdır. Gingivitis, dişeti hastalığıdır.

Diş
Lamine Diş Uygulamaları

Lamine Diş Uygulamaları aynı zamanda Yaprak porselen olarak da bilinir estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran, dişlerdeki kırılma ve deforme olma durumlarına göre özel olarak hazırlanır.

Diş Sıkma
Bruksizm

Bruksizm(Diş sıkma), gıcırdatma zararlı alışkanlıktır. Çene eklemi, çene, baş, boyun kasları, dişler, kulak ve kafada, omuzlarda ağrılara ve dokularda defermasyonlara sebep olur.

Estetik Diş
Estetik Diş

Estetik Diş yani Diş Estetiği, dişlerin ve diş etlerinin yapısını estetik açıdan değerlendirilip, yeniden şekillendirilmesidir. Yüz yapısı, ağız şekli, dişlerin yapısı ve genel durumunu kapsar.

Lazer Tedavileri
Lazer Tedavileri

Lazer  Tedavileri, son dönemlerde diş hekimliği tedavilerinde yeni bir boyut kazandırmıştır.Diş hekimliği alanında önceleri sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku cerrahi operasyonlarında kullanılırdı.

Çocuk Dişleri
Çocuk Dişleri

Çocuk Dişleri, erişkin hastalar da karşılaşılabilen tüm diş ve dişeti problemleri çocuk hastalarda da oluşmaktadır. Dişler; beslenme, konuşma, yutkunma gibi hayati fonksiyonları gerçekleştirir.

Bilinçli Sedasyon (Diş Hekimi Korkusu)
Bilinçli Sedasyon

Bilinçli Sedasyon İzmir, gülme gazı ile diş hekimi korkusuna engel olur. Hastanın  tedavi anında yaşadığı korku, kaygı, panik atak nöbetlerine çözüm olur.

Kanal Tedavisi
Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi, dişlere çürüğün ilerlediği durumlarda kanal tedavisi yapılmaktadır. Normal çürüklerde dişin çürüğünü temizlendikten sonra kalan bölgeye kompozit dolgular yapılmaktadır.

İmplant Diş Uygulaması
İmplant Diş

İmplant diş tedavisi, eksik dişlerin yerini kapatmak ve çiğneme ve estetik fonksiyonu iade etmek için kullanılan kemik içi titanyumdan yapılan diş kökü yerine geçen yapay dişlerdir.

Estetik Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetiksel açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan diş hekimliğinin önemli bir branştır. Ağız yapısındaki problemlerden çok ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır.