Estetik Diş İzmir | www.fundaerciyas.com

Estetik Diş

Estetik Diş

Estetik Diş İzmir yani Diş Estetiği İzmir, dişlerin ve diş etlerinin yapısını estetik açıdan değerlendirilip, yeniden şekillendirilmesidir. Yüz yapısı, ağız şekli, dişlerin yapısı ve genel durumu, diş etlerinin bakımını kapsayan diş estetiği, detaylı analizleri kapsar. Estetik Diş İzmir doktorları tarafından yapılan diş estetiği, diş hekimliğinin yanı sıra estetik bilgisi,deneyim ve beceri de gerektirir. İzmir ve çevre iller başta olmak üzere Estetik Diş  İzmir adına başarılar sonuçlar alınmaktadır.

estetik diş

Diş estetiği yapılması için öncelikle diş estetiği yaptırmak isteyen hastaların talepleri dinlenir. Daha sonra dişlerin genel yapısı, diş etlerinin sağlık durumu ve anatomik yüz yapısı ile birlikte farklı açılardan fotoğraf alınır. Bu fotoğrafların üzerinde dijital ortamda yapılabilecek en uygun tasarım belirlenir ve hasta ile paylaşılır. Hem sağlıklı olması hem de estetik açıdan doğal durması konusunda hastayı memnun edecek şekilde görüşülür. Bu aşamadan sonra diş estetiği tedavisi için randevu planları yapılır ve bu süreçte işlemlere başlanır. Estetik Diş İzmir ve çevresinde ki kliniklerde de uygulanan ve başarılı sonuç alınan bir uygulamadır.

Estetik Diş İzmir (Diş Estetiği) Süreci Nasıl Planlanır?

Diş estetiği için gerekli tedavi uygulamalarına geçilmeden önce, hastanın ağız içi ve dişlerinin durumunu görüntüleneceği panaromik diş filmi çekilir. Bu film ile ağız içinde diş estetiğine başlanmadan önce müdahale edilmesini gerektiren diş çürükleri gibi problemler varsa bunların tedavi süreci planlanır. Diş estetiği ancak ve ancak sağlıklı dişler üzerinde yapılabilir.

Diş estetiğinde önemli  ilk adımlardan biri de hastanın mevcut durumunu gösterecek olan fotoğraf alma işlemidir. Her açıdan alınacak fotoğraflarla hastanın ağız ve anatomik diş yapısı net olarak görülecektir. Dijital ortamda hasta ile bu görüntüler paylaşılır, fotoğraflar üzerinden konsültasyon yapılır ve yapılacak estetik dokunuşlar belirlenir. Bu aşamada hastanın anatomik yüz yapısı, ağız şekli dudakları, diş yapısı göz önüne bulundurulacaktır. Çünkü diş estetiği yapıldıktan sonra ortaya çıkacak görüntü son derece doğal olmalıdır. Doğal olmayacak şekilde yapılan diş estetiği, hasta üzerinde sırıtacak ve hoş olmayan bir görünüm yaratacaktır.

Estetik Diş İzmir Aşamaları

Diş estetiği için belirlenen son durum ile birlikte hastanın dişlerinin ölçüsü alınır ve diş labaratuvarında çalışmalar başlar. Her aşamada modelleme kalıplar üzerinden denemeler yapılır. Bu arada provaların sonucuna göre dişlere yapılacak olan işlemler ve süreçler belirlenir ve adım adım yapılmaya başlanır. Her deneme oldukça önemlidir çünkü son görünüme,  doğru bir şekilde ulaşabilmek için detaylar bu provalarda elde edilir. Her 10 kişiden 7’sine Estetik Diş İzmir tedavisi uygulanıyor.

Bahriye Koç

Küçükken geçirdiğim bir kaza sonucu ön dişimin köşe kısmı ufalandı. Ailemden bazıları dişimi yaptırmama gerek olmadığını söylese de ben rahatsız oluyordum. En sonunda yaptırma kararı alarak Diş hekimi Funda Erciyas’a gittim ve dişimi yaptırdım. Artık dişim istediğim görünüme kavuştu ve hiçbir rahatsızlık duymuyorum.

Meltem Davulcu

Dişimde çürüme oluştu. Bende diş estetiği yaptırmak için Diş hekimi Funda Erciyas’a gitmeye karar verdim. Herşey planlandığı gibi gelişti ve dişim istediğim görünüme kavuştu.

Özgür Koşucu

Dişlerimin bağzılarının görünümünden memnun değildim ve bunları yaptırmak için Diş hekimi Funda Erciyas’tan yardım aldım. Yapılan Estetik Diş çalışması sonucunda istediğim görünümü elde ettim.

Yorum Bırakın