Estetik Diş Hekimliği İzmir | www.fundaerciyas.com

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği İzmir

Estetik Diş Hekimliği İzmir, ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetiksel açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan estetik diş hekimliği izmir branşı diş hekimliğinin önemli bir branştır. Ağız yapısındaki problemlerden çok ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımındaki en önemli faktör, kişiye özel ideal gülüşü sağlık ve doğallık ile yenilemektir. Dişler asıl işlevlerinin yanı sıra (çiğneme, konuşma vb.)estetik açıdan toplumdaki öz güveni de etkilemektedir.

Gülüş insanlarla iletişimde önemli ve ortak bir faktördür. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara yol açabilir.
Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre, gülüşüne güvenen bir bireyin sosyal, iş ve günlük hayatında diğer bireylere oranla çok daha huzurlu ve başarılı olduğunu göstermiştir. Dişler gülüşleri, gülüşler de var olan potansiyel enerjiyi yansıtır. Estetik Diş Hekimliği İzmir ve çevresinde verilen bir hizmettir.

Estetik Diş Hekimliği İzmir Uygulamaları

Gülüş Tasarımı Nedir?

Kişisel isteklerinize göre fonksiyon, estetik ve doğallığın birleştirildiği en güzel gülüşü planlamaktır. Çoğunlukla beyazlatma, porselen laminat vener, implant veya dişeti seviyelendirme gibi bir veya bir kaç işlemin bir arada uygulanması gerekir. Gülüş tasarımında kişinin yüz şekli, ten rengi, cinsiyeti, yaşı, dudakları, dişlerin rengi, dizilimi ve dişeti formu gibi unsurlar göz önüne alınmaktadır.

Diş Eti Şekillendirme Nedir?

Bazı bireyler özellikle güldükleri zaman diş etinin çok fazla görünmesi veya dişlerinin kısa görünmesinden şikayetçidir. “Gummy smile” olarak adlandırdığımız bu vakalar basit bir diş eti şekillendirme operasyonu ile tedavi edilmektedir. Operasyondan sonra iyileşmeye bırakılan diş etlerindeki kalıcı estetik sonuç çok kısa zamanda elde edilir.

DİŞ BEYAZLATMA (BLENCHING) Nedir?

Diş Beyazlatma, tüm dünyada en çok önerilen ve kullanılan estetik diş hekimliği prosedürüdür. Güvenilirliği kanıtlanmış, uzun vadede hiçbir yan etki ve komplikasyon bulunmamıştır. Uygulaması kolay ve pratik, verdiği hızlı sonuçlarla da hastaları çok kısa sürede memnun eden bir yöntem olan diş beyazlatmayı heri 10 kişiden 9’u kullanmaktadır.

Gülümsemeyi Etkileyen Faktörler

• Yaş
• Cinsiyet
• Yüz Hatları
• Dudaklar
• Dişlerin renk,şekil ve sıralanışı
• Diş etleri

diş, diş eti, yüz ve çenelerin yapısı ve birbirleriyle olan etkileşimleriyle ilgilenilen branştır. Bu uyumu sağlayabilmek için İzmir başta olmak üzere Estetik diş hekimliği İzmir ‘in uyguladığı birçok teknik mevcuttur.

Estetik Diş Hekimliği İzmir Laminate Veneer

Dişlerin ön tarafına yapışan porselen yapraklardır. Yapılabilecek en önemli tedavilerden biridir. Bu,tedavilerin yapılabilmesi için dişten kaldırılan dokunun çok az olmasından kaynaklanır. Ortalama 0,3mm ile 0,7 mm arasında diş dokusunu uzaklaştırmak yeterlidir. Daha sonra veneerler istenen şekilde hazırlanır ve yapıştırılır. Çok ince olmaları halinde ve metal içermemeleri sebebi ile estetik olarak çok başarılıdır. Laminate veneerler ışığın geçmesine imkan sağlar ve uygulandığı dişlerin tamamen gerçek gibi görünmesini sağlayan bir yapıdadır.

Laminate Veneer Kimlere Uygulanabilir?

• Ön dişlerinde bozukluk olanlarda
• Dişler arasındaki seviye farklılıklarını gidermede. Beans-ön açıklık (Hasta ortodontik tedavi istemiyorsa)
• Dişlerinin üst bölgesinde aşınma olanlarda
• Ön dişlerinde büyük dolguya sahip ve koyu renkli dişleri olanlarda
• Dişlerinin renginde farklılık olanlarda (Tetrasiklin renkleşmesi vb)
• Dişlerinde bozukluk olanlarda ve hasta ortodontik tedavi istemiyorsa

Laminate Veneer’ın Avantajları Nelerdir?

• Uygulanacak en konservatif (koruyucu) tedavilerden biridir. Bu, Veneer’lerin uygulanabilmesi için dişten kaldırılacak dokunun çok az miktarda olmasından kaynaklanır. Sadece dişin ön yüzeyinden ortalama 0,3mm ila 0,7 mm arasında madde kaldırılır. Böylece hiç bir dişin kesilmemesi sağlanmaktadır.
• Aşınmaya karşı direnci arttırmaktadır.

Laminate Veneer’ın Dezavantajları Nelerdir?

• Diğer tedavi yöntemlerine göre maliyeti daha yüksektir.
• Hassasiyet gerektiren bir tekniktir.

Zirkonyum Esaslı Köprüler

Bu sistemde alt yapı maddesi metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Son teknoloji ürünü bu alt yapıyı estetik ve dayanıklılığı bir arada sunar. Sistemin en büyük avantajı ulaştığı oldukça yüksek dayanıklılıkla arka bölgedeki köprülerde de tam estetik bir görünüm sağlamasıdır.

Emine Ekin

Dişlerimden bağzılarında deformasyon meydana gelmişti, bende bu deformasyonları gidermek için Diş hekimi Funda Erciyas’a gittim. Kendisiyle bir operasyon planı oluşturduk ve bu plan dahilinde hareket ettik. Şimdi dişlerim hayalimdeki görünüme kavuştu, teşekkürler Funda Erciyas.

Selma Dağcı

Diş hekimi Funda Erciyas ile birlikte dişlerime uyguladığımız operasyon sayesinde dişlerim istediğim görünüme kavuştu.

Banu Narlı

Dişlerimin görünümünü iyileştirmek için Funda Erciyas’a gittim. Funda Erciyas tarafından yapılan Estetik  Diş Hekimliği çalışması sayesinde hayalimdeki dişlere kavuştum.

Yorum Bırakın