Diş Beyazlatma İzmir - Diş Beyazlatma Fiyatları İzmir | Funda ERCİYAS

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, görünüm ve estetik açıdan daha beyaz ve sağlık dişlere sahip olmak için uygulanan bir takım işlemlerdir. Diş beyazlatma, son yıllarda biz diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemi olup, diş yüzeyinin mine yapısında oluşmuş; renkli, inorganik ve/veya organik bir takım maddelerin giderilmesi işlemidir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, Hidrojen Peroksit veya türevleri uygulanarak yapılan bir renk açma işlemidir. Kullanılan maddelerden dolayı Oksijen (O) açığa çıkarır. Oksijenin reaksiyondan ayrılmasıyla birlikte dişin rengi de açılır.

Diş beyazlatma işlemi sırasında; sarı, kahverengi veya gri renkli dişleri olan kişilerin beyaz dişleri olmasını sağlanmaktadır. Ağız hijyeni iyi olan sağlıklı diş ve diş etlerine sahip kişilere uygulanmalıdır. Diş hekimi, hastaya hangi tip beyazlatma yönteminin uygun olduğuna karar vermelidir.  İşlem sonrasında hekiminizin uyarıları ve ikazlarına dikkat ederek hastalar günlük yaşamlarına ağrı veya acı hissetmeden devam edebilirler.

Diş Beyazlatma  İçin Kullanılan Diş Macunları

Dişlerin üzerinde bulunan tartarların içlerindeki abresiv maddeler yardımıyla dişler üzerindeki lekelerin uzaklaştırılmasını sağlarlar. Bu macunlar içlerinde beyazlatıcı madde olan hidrojen peroksit bulundurmadığı için dişlerin derin tabakalarına nüfus etmezler ve sadece yüzeysel lekeleri uzaklaştırabilirler. kullanılan diş macunları dişin rengini 1 tona kadar açabilmektedirler ama hekim tarafından uygulanan beyazlatma tedavisinde 8 tona kadar beyazlatılabilmektedir.

Beyazlatma İçin Kullanılan Jeller ve Bantlar

Kullanılan jeller hasta tarafından dişlerin yüzeyine küçük fırça darbeleriyle sürülen peroksit bazlı şeffaf içerikli jellerdir. Genellikle günde 2 defa 2 hafta boyunca uygulanırlar. kullanılan bantlar ise peroksit bazlı jelle kaplanmış görünmez şeffaf içerikli bantlardır ve hasta tarafınca dişlerin üzerine yapıştırılarak uygulanırlar. Her 2 tip yönteminde de ilk birkaç gün içinde anlık 120 gün sonunda ise nihai sonuçlar elde edilmektedir. Ancak bu metodlar hekim kontrolünde gerçekleştirilmediği için ve kullanılan materyallerin içerikleri hekim bilgisi dışında olduğu için hastalara tavsiye edilmemektedir.

Beyazlatma işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlk iki gün aşırı soğuk ya da sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır. İşlem sonrasında hastaların uyması gereken düzenli bir diyet listesi vardır. Her türlü renk maddesi içeren yiyecek ya da içecek yasaktır. Özellikle ilk 3 gün çok dikkatli olunması gerekmektedir fakat idealinde 1 hafta–10 gün dikkat edilmelidir.
Sigara, çay, kahve, çikolata, kırmızı şarap, vişne, karamel, salça gibi renk maddesi içeren ve koyu renk barındıran ürünler işlem bittikten sonra1 hafta süreyle kullanılmamalıdır. Aksi takdirde beyazlatma işlemi başarız olur.

Diş Beyazlatma İşlemleri Kimlere Uygulanmaz?

Diş beyazlatma işlemi 16 ve 16 yaşından küçük hastalara uygulanmaz. Bu yaşlardaki hastalarda pulpa odası ve dişin sinirleri en geniş boyutlara sahiptir. Diş beyazlatma izmir uygulanırsa pulpa irrite ve aşırı hassasiyet oluşur ve kanal tedavisine ulaşan sonuçlar ortaya çıkabilir.
Hamile kadınlara, hassas dişlere ve diş eti rahatsızlığına bağlı çekilmiş diş etlerine sahip olan hastalara, beyazlatıcı ajan peroksite alerjisi olan hastalara beyazlatma uygulanmamalıdır. Diş beyazlatma izmir ve çevresinde sıkça uygulanan bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Başarılı Oluyor?

Diş beyazlatma işleminde başarı; özellikle çay, kahve, sigara ve yaşa bağlı renklenmelerde diş renklerinin açılması çok daha kolay oluyor. Yapılan araştırmalar, bu tip hastaların %96’sının yapılan işlemden tatmin oldukları gösteriliyor. Ancak; ilaçlara veya aşırı floride bağlı renklenmelerde çok iyi sonuçlar elde edilememektedir. Dişlerin ana renkleri, başarıya etki ediyor. Örneğin, dişlerin ana rengi sarıysa beyazlatma daha başarılı olmaktadır. Kahverengi tonuna sahip dişler daha az beyazlıyor, gri tonlu dişler ise neredeyse hiç beyazlamıyor. Diş beyazlatma işlemi ağızda bulunan eski dolgu ve kaplamaların renklerine hiç etki etmiyor.

Diş Beyazlatma Fiyatları, Diş Beyazlatma Ücreti Ne Kadar ?

Diş beyazlatma fiyatları (ücreti) hastalar tarafında sorulan en çok sorulan soruların en başında gelmektedir. Diş beyazlatma fiyatlarının ve/veya ücretinin ne kadar olduğu hastanın durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.  2019 yılı güncel diş beyazlatma fiyatları için lütfen iletişime geçin.

Pelin Köseli

Dişlerimi beyazlatmak için Funda Erciyas’a gittim. Yaptığı uygulamalar sayesinde beyaz ve parlak dişlere kavuştum. Kendisine her şey için teşekkür ederim.

Nurullah Güleç

Diş beyazlatma işlemi için Diş hekimi Funda Erciyas’a gittim. Aldığım hizmetten ve sonucundan çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Volkan Kesen

Dişlerimdeki sararma beni rahatsız ediyordu bende bu sebepten dolayı Funda Erciyas’a giderek Diş Beyazlatma yaptırmaya karar verdim. Yaptırdıktan sonra elde ettiğim görünümden çok memnun kaldım, kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum Bırakın