Cerrahi Diş Tedavileri İzmir | www.fundaerciyas.com

Cerrahi Diş Tedavileri

 Cerrahi Diş Tedavileri İzmir

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi adından da anlaşılacağı üzere ağız içerisindeki dil, yanak, dudak, tükürük bezleri gibi tüm yumuşak dokuların, dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının, hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri üzerine uzmanlaşmış bir ihtisas dalıdır.

Bu tedavi adından da anlaşılacağı üzere dişlerin, çenelerin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri üzerine uzmanlaşmış bir ihtisas dalıdır. Bu tedavi yöntemi İzmir başta olmak üzere birçok ilde başarılı sonuçlar alınmaktadır.  bu tedavi yöntemi İzmir ve çevresinde sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi diş tedavi İzmir uygulamasında sonra (eğer büyük bir cerrahi müdahale görülmediyse) günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

 Hangi İşlemler Uygulanır?

 • Diş Çekimi
 • 20 Yaş Dişi Çekimi
 • Gömülü Diş Operasyonları
 • İmplant Uygulamaları
 • Çene Kırıkları ve Cerrahi Tedavileri
 • Çene de Kötü Huylu Kistlerin Cerrahi Tedavileri
 • Protez ve Ortodontik(Diş Teli) tedavi öncesi çene dokuların düzenlenmesi
 • Kök hücredeki PRP tedavileri
 • PRF uygulaması
 • Cerrahide yer alan Lazer Uygulamaları
 • Çene Eklemi Hastalıkları tedavileri
 • Çene hastalıklarının tedavisi

Diş hekimliğinde sıklıkla yapılan implantların çeneye yerleştirilmesi, implant için gerekli olan kemiğin yeteri seviyede olmaması sonucu kemik greftleri konulması gibi ileri dental implant cerrahisi uygulamaları da bu bölüm içerisinde yer almaktadır.

Bu tedavi kapsamında olan diğer bir konu ise, doğuştan veya sonradan gelişen çene yüz anomalileridir. Bunlar arasında sıklıkla rastlanan damak yarıkları, alt veya üst çenenin ileride veya geride yer alaması nedeniyle çiğneme fonksiyonunun ve estetiğin bozulduğu gibi durumlar gelmektedir. Bu amaçla ortognatik cerrahi, sert doku ve yumuşak doku ougmantasyonu gibi uygulamalar yapılmaktadır.

 Tanı Nasıl Konulur?

tanı yöntemleri arasında röntgen gibi teknikler kullanılabildiği gibi tomografiyle desteklenerek, hastanın birebir ölçüde üç boyutlu kemik modelizasyonunun elde edildiği ileri teknikler de kullanılabilmektedir.

Bu sayede ameliyat öncesinde kesin teşhis konularak operasyon planı tam olarak yapılabilmektedir. Teşhis ve tedavi sırasında başarılı olmak için Ortodonti(Diş Teli) ve protez uzmanı diş hekimleri ile birlikte multi disipliner çalışılması gerekmektedir.

Operasyonlar Nasıl Gerçekleşir?

ağız boşluğu içerisinde yer alan yumuşak doku ve sert dokuları ilgilendiren her türlü hastalığın tanısı ve cerrahi tedavileri lokal anestezi(bölgesel uyuşturma)  / genel anestezi veya bilinçli sedasyon yapılarak klinik veya ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Cerrahi diş tedaviler İzmir ‘de ki hastaların, büyük cerrahi işlemler sonrasında yataklı servislerde birkaç gün gözetim altında tutulmaları gerekebilir. Cerrahi diş tedavileri İzmir ve çevresinde yataklı olarak gözetim altında bulunan hastalarımız düzenli olarak hekimler tarafından kontrol edilir. Cerrahi diş tedavileri İzmir ‘de  hekimlerimiz bir çok farklı yollarla tedavinin ağrısız ve acısız olması için çalışırlar.

20 Yaş Dişi Nedir?

20 yaş dişleri halk arasında bilinen adıyla 20’lik dişler, ağız içerisinde en son süren dişlerdir. Üst ve alt çenede diş arkının en son kısmında bulunurlar. Genellikle 20’li yaşlarda ağız içerisinde göründüklerinden bu ismi almışlardır. bu tedavi yönteminde sıklıkla yapılan işlemlerden biride 20 yaş dişinin çekilmesidir.

Gömülü Diş Tedavisi

Diş köklerinde veya çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde gelişebilen normalin dışındaki patojen yapılara kist denilir.

Cerrahi diş tedavileri İzmir ve çevresinde kist operasyonları da zamanında yapılır. Eğer kist uzun zaman çene içerisinde kalırsa çene kemiğinde ciddi deformasyonlara neden olabilmektedirler. Bu nedenle tespit edilen kistlerin en kısa sürede çene cerrahi tarafından çıkarılmaları gerekir.

Bazı kistler büyük olup çenenin kırılmasına sebep olabilirler. 3D tomografi sayesinde çene kistinin sınırları çok net bir şekilde belirlenip cerrahisi de çok daha güvenli bir şekilde yapılır.

Cerrahi diş tedavileri İzmir kapsamında gömülü diş tedavisi, 20 yaş diş çekimi, implant uygulamaları ve çene eklem hastalıkları en sık uygulanan tedavilerdir. bu tedavide en önemli nokta hastanın günlük yaşamının zorlaştırmadan tedavi etmektir. Ancak bu tedavi kapsamında büyük ölçekli tedaviler düzenli kontrol gerektirdiğinden yataklı olarak kontrol altında tutulur. Her tedavi öncesi ve sonrasında hekiminizin dediklerine uymanız önem arz etmektedir. Bir tedavi sürecinde hekimin uyarıların ve söylediklerini uygulayan hastaların iyileşme süreci ve tedavi süreci daha sorunsuz ve hızlı gerçekleşir.

Çene Kırıkları Nedir?

Cerrahi diş tedavileri izmir kapsamında bulunan çene kırıkları, ağır darbe sonucu meydana gelen kırıklardır. Tedavisi mümkündür ve hiç zaman kaybetmeden çene cerrahına başvurulmalıdır. Hastanın kırık öncesi durumuna dönebilmesi için, kırık parçalar eski yerine getirilerek hizalanır ve kaynaşması için teller, plak, vida, protez veya özel splintler kullanılarak doğru konumda sabitlenir.

Cerrahi Diş Tedavileri

Sahra Altın

Dişimdeki ağrı sebebiyle işime odaklanamıyordum.Diş hekimi Funda Erciyas bana bu konuda yardımcı oldu. Her yönden benimle samimi ve güler yüzlü bir şekilde ilgilendi, uygulanan tedaviler sonunda bu ağrıdan kurtuldum.

Ezgi Gök

Birçok Diş hekimi rahatsızlığımı gidermeye çalıştı fakat hiçbiri tamamen rahatsızlığımı çözemedi.Diş hekimi Funda
Erciyas uyguladığı tedaviler sonucu sorunumu tamamen çözdü.

Ceren Ufak

Diş etimde meydana gelen bir hastalık sonucunda Cerrahi Diş Tedavisi görmek için Funda Erciyas’a gittim. Yapılan müdahale sonucunda bu sorun ortadan kaldırıldı.

Yorum Bırakın